Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contestatie recalculare admisa
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contestatie recalculare admisa

A fost admisa contestatia impotriva decizie de pensionare de catre Casa Nationala De Pensii, a fost comunicata Casei judetene, in cat timp va proceda Casa judeteana sau locala la recalcularea pensiei si cand imi va fi eleiberata noua decizie? Exista vreun termen in care sunt obligati sa recalculeze?
de regula, recalcularea se face imediat dupa comunicarea Hotararii CCC catre casa teritoriala. urmeaza sa primiti in cel mai scurt timp decizia si drepturile restante in septembrie, cel mai probabil sau octombrie.
totul depinde de volumul de munca din cadrul casei de pensii.