Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... DNA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

DNA

Am facut un denunt la DNA pentru furt ,impotriva sefului meu, dupa 40 de zile am primit o scrisoare de la DNA
si scrie ca dosarul a fost trimis pentru solutionare la Parchetul de pe langa Judecatoria in orasul de resedinta cand o sa fiu chemat cam cat dureza
Multumesc
Peste cateva luni de zile probabil veti fi citat
Da, va dura mult intrucat dosarul va trebui sa plece de la DNA la organul competent sa efectueze cercetarea penala.
Este sa dureze mai mult de o luna pana sa plece dosarul de la DNA.

Trebuia sa sesizati organul competent conform legii.
Pe cine trebuia sa sesizezi ca sa cerceteze cat mai repede
Politia din raza unde a avut loc furtul.
Dar...nu DNA...

Era bine daca intrebati pe forum mai inainte.
Era ceva foarte simplu si va putea raspunde orice avocat sau student la drept din anul 3 sau 4...care a citit codul...