avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... DNA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

DNA

Am facut un denunt la DNA pentru furt ,impotriva sefului meu, dupa 40 de zile am primit o scrisoare de la DNA
si scrie ca dosarul a fost trimis pentru solutionare la Parchetul de pe langa Judecatoria in orasul de resedinta cand o sa fiu chemat cam cat dureza
Multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 00:43, 22 August 2013
Peste cateva luni de zile probabil veti fi citat
Da, va dura mult intrucat dosarul va trebui sa plece de la DNA la organul competent sa efectueze cercetarea penala.
Este sa dureze mai mult de o luna pana sa plece dosarul de la DNA.

Trebuia sa sesizati organul competent conform legii.
Pe cine trebuia sa sesizezi ca sa cerceteze cat mai repede
Politia din raza unde a avut loc furtul.
Dar...nu DNA...

Era bine daca intrebati pe forum mai inainte.
Era ceva foarte simplu si va putea raspunde orice avocat sau student la drept din anul 3 sau 4...care a citit codul...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dna doar in municipii? ionica86 ionica86 Buna ziua! As dori sa fac o reclamatie la DNA impotriva conducerii unei scoli din jud. Arges pentru acte pe care eu le consider ca fiind de coruptie. Am fost ... (vezi toată discuția)
Denunt calomnios pandau pandau buna ziua! incep prin a sp ca am depus o sesizare la dna pentru o fapta care constitue infractiune . aceasta nu a fost de compententa celor de la dna si a ... (vezi toată discuția)
Denunt dna vizi_viz vizi_viz Am facut un denunt la DNA anul trecut in iulie ,impotriva sefului meu,care a facut multe abuzurii,si furturii din avutul obstesc.In septembrie am primit o ... (vezi toată discuția)