Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin de identitate - domiciliul cetateanului ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin de identitate - domiciliul cetateanului moldovean

am redobandit cetatenia romana anul acesta,,,sunt din rep.Moldova si am domiciliul acolo,,am venit la Bucuresti sami fac Buletin de identitate,,si ca sal pot face a fost nevoe sa am domiciliul la un apartament din buk,,ce se intampla in acest caz cu domiciliul din Rep. Moldova? pot avea 2 domicilii una in bucuresti ca cetatean roman,,si unul in republika moldova ca cet. al Rep. Moldova??
Legal, nu puteti avea 2 domicilii, doar un domiciliu si mai multe resedinte.

In practica, nimeni nu vă întreaba de nimic.
ai dubla cetatenie....ca cetatean moldovean in buletin (moldovenesc) tii trecuta domiciliu din moldova....ca cetatean roman in buletin (romanesc) tii trecut domiciliu din bucuresti.
cand voi pleca la Rep. Moldova sami sckimb buletinul de acolo ei ar putea cumva sa depisteza ca am si domiciliu in Bucuresti? si sami retina buletinul de moldova? sau invers
ai dubla cetatenie prietene....si cei de la buletine din moldova nu au treaba cu domiciliul tau din romania.... si eu sunt din RM si am dubla cetatenie....deci 2 buletine.
gerge merci de informatie.. totusi tu cand tiai facut buletin romanesc tiai facut resedinta in bukuresti sau domiciliu in Buk? si ce e mai bine de facut pentru a face buletin de romania resedinta sau domiciliu in romania??