Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... o adresa flotant te impiedica sa deschizi un ONG?
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

o adresa flotant te impiedica sa deschizi un ONG?

Revin cu o intrebare care mi-a scapat anterior.
Eu locuiesc momentan cu adresa flotant in Timisoara, acest fapt ma va impiedica sa deschid un ONG sportiv mult dorit?
Ce ar trebuie sa fac in cazul in care adresa flotant ma impiedica sa imi realizez visul?
Pot sa solicit celui de al doilea mebru fondator care de fapt ma ajuta cu sediul pentru ONG sa facem documentele pe numele lui?
Ar fi o varianta dar nu sti in ce masura ar avea timp sa umble cu documentele prin aceast ocean al justitiei :help:
NU va impiedica adresa de flotant sa dobanditi calitatea de asociat.
va multumesc frumos pentru colacul de salvare :worthy: