avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... o adresa flotant te impiedica sa deschizi un ONG?
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

o adresa flotant te impiedica sa deschizi un ONG?

Revin cu o intrebare care mi-a scapat anterior.
Eu locuiesc momentan cu adresa flotant in Timisoara, acest fapt ma va impiedica sa deschid un ONG sportiv mult dorit?
Ce ar trebuie sa fac in cazul in care adresa flotant ma impiedica sa imi realizez visul?
Pot sa solicit celui de al doilea mebru fondator care de fapt ma ajuta cu sediul pentru ONG sa facem documentele pe numele lui?
Ar fi o varianta dar nu sti in ce masura ar avea timp sa umble cu documentele prin aceast ocean al justitiei :help:
Cel mai recent răspuns: suteustelian78 , utilizator 07:17, 20 Martie 2009
NU va impiedica adresa de flotant sa dobanditi calitatea de asociat.
va multumesc frumos pentru colacul de salvare :worthy:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare statut ong emm1992 emm1992 Buna ziua, as dori sa stiu care ar fi pasii de urmat pentru modificarea statutului unei asociatii pentru a largi putin sfera de activitate. Am inteles ca este ... (vezi toată discuția)
Denumire asociatie roxy_dancer007 roxy_dancer007 Data post: Luni, 13 Iulie 2009, 10:53 Subiect: intrebare denumire asociatie buna ziua pentru rezervarea denumirii unei asociatii am inteles ca trebuie ... (vezi toată discuția)
Contestare amenda 81 km/h in localitate MXO95 MXO95 Buna tuturor! Am mare nevoie de ajutor, in cele ce urmeaza voi relata ce am patit astazi. Am fost depistat cu 81km/h in localitate. Masina politiei era ... (vezi toată discuția)