Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doi asociati in 2 firme diferite
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doi asociati in 2 firme diferite

Buna ziua,

Spuneti-mi va rog daca este posibil ca 2 asociati intr-un SRL sa fie asociati (aceasi 2 asociati) si intr-un alt SRL. Propriu-zis aceasi 2 asociati in 2 SRL-uluri diferite.
Multumesc.
Este posibil.
Legea nu interzice decat sa nu fii asociat unic in doua societati in acelasi timp.
Altfel, cei doi asociati pot infiinta impreuna ...N...alte societati, dar de preferat cu obiecte de activitate diferite.