Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... buletin pierdut
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

buletin pierdut

buna ziua baiatul meu si-a pierdut buletinul si nu stim ce sa facem. noi stam cu chirie in sect 2 si propietatarul apartamentului nu nea facut nici un contract de inchiriere cu toate ca in sept facem 3 ani de cand stam aici.Am vorbit cu cineva ca sai faca buletin[ca sa al eie in spatiu] si mi-a cerut 300euro. de unde 300euro ca eu nui am. mi se pare prea mult 300 euro ca cineva sa ati faca buletin.Nu stiu ce sa fac.... propietarul nu ne face contract de inchiriere...si eu nu am 300euro ca sa platesc pe altciva doar sa ai faca buletin la baiat. ce pot face? va mult . Buna ziua
I se va face carte de identitate provizorie, e valabila max un an.
Ar trebui sa va gasiti in alta parte cu chirie,sa aveti contract.