Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu in caz de deces soacra
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu in caz de deces soacra

Buna ziua,
in cazul in care nici in CIM si nici in regulament intern nu este prevazut acest lucru la cate zile libere are dereptul angajatul caruia i-a murit soacra sau socrul?
Va multumesc!
Asa ceva numai prin negociere directa cu angajatorul se poate stabili. Pentru sectorul privat nu exista text de lege care sa prevada asa ceva.
Va multumesc!