avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare imobil

buna seara,
doresc sa intreb daca in carea funciara apare DOMENIUL PRIVAT AL ORASULUI XXX, cine vinde orasul xxx prin primar sau consiliul local
va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 17:26, 8 Septembrie 2013
Orice instrainare (vindere, inchiriere sau concesiune) se face printr-o hotarare de consiliu local, fie ca este teren public sau privat al localitatii respective.
nu asta am intrebat. Vanzatorul este orasul prin primar sau consiliul local..
hotararea exista.
va multumesc
Vanzatorul este municipiul, comuna..etc..prin primar...
Ultima modificare: Duminică, 8 Septembrie 2013
ContSters250994, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare teren din domeniul privat al primariei. MANOIL MANOIL Doresc sa cumpar un teren situat in zona de deal ,in extravilanul orasului un loc foarte frumos pentru o cabana si o livada. Nu stiu care este procedura si ... (vezi toată discuția)
Cumparare casa construita pe teren dobindit prin legea 15/2003 radupaul radupaul Buna ziua am gasit o casa de vinzare, construita pe un teren dobindit prin legea 15/2003 Pot cumpara aceasta casa? care va fi statutul terenului dupa o ... (vezi toată discuția)
Concesiune data fara hotararea consiliului local Ciurevici Mihai Ciurevici Mihai Buna seara! Ce mai pot face daca am pierdut 435 mp eu si vecinii mei (stanga dreapta) inca 1500 deoarece a fost data o concesiune peste terenul ... (vezi toată discuția)