Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare imobil

buna seara,
doresc sa intreb daca in carea funciara apare DOMENIUL PRIVAT AL ORASULUI XXX, cine vinde orasul xxx prin primar sau consiliul local
va multumesc
Orice instrainare (vindere, inchiriere sau concesiune) se face printr-o hotarare de consiliu local, fie ca este teren public sau privat al localitatii respective.
nu asta am intrebat. Vanzatorul este orasul prin primar sau consiliul local..
hotararea exista.
va multumesc
Vanzatorul este municipiul, comuna..etc..prin primar...
ContSters250994, utilizator