Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj succesoral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj succesoral

Dupa pronuntarea partajului succesoral fiecaruia i-a revenit cate ceva si ambi(sora si frate )am fost de acord. Toate bune si frumoase insa sora mea locuind la adresa unde a facut obiectul partajului se foloseste de camerele ,pamantul si toate obiectele care mi-au revenit mie fara sa imi ceara voie sau sa ma despagubeasca cu ceva .Mai nou imi trimite semnale prin diversi ca nu am ce cauta pe acolo amenitandu-ma prin diverse forme cu toate ca am lucruri personale acolo si doresc sa le iau si eventual sa vand o parte din ce mi-a revenit la partaj.I-am avansat o lista cu preturile facute de mine la lucrurile care vreau sa le vand daca nu vrea sa le cumpere pot sa le vand la vecini inclusiv jumatate din locul de casa,partea mea.Multumesc pentru sfat
Puteti vinde cota parte ce va revine sau puteti iesi din indiviziune la notar sau instanta,variante recomandabile deoarece este posibil sa obtineti un pret mai bun.