Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Litigii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Litigii de munca

Buna ziua ... in cazul unei hotarari intr-un litigiu de munca din care rezulta ca am de primit niste drepturii salariale neachitate la timp .. cum pot proceda pentru a intra in posesie.... pentru ca angajatorul nu le-a achitat la timp ,,dar acum ...multumesc
Cand a fost pronuntata hotararea respectiva?
In data de 02-09-2013
In acest caz :
- depuneti o solicitare la angajator in care ii puneti in vedere sa puna in executare hotararea judecatoreasca. Atasati copia hotararii la solicitare.

- daca in termen de 15 de la data inregistrarii solicitariii dvs nu va plateste drepturile salariale , atunci puteti formula planegere penala impotriva angajatorului , conform art.261 C.mun.

- sau puteti apela direct la un executor judecatoresc.
Mesaj reeditat
@ marinmariana

Data post: Marti, 24 Septembrie 2013, 14:01
Forum Dreptul muncii - contract de munca, demisie, salariu si altele
Subiect Litigii salariale

Buna ziua , in cadrul unui proces avand ca obiect drepturi salariale neacordate , si a fost amanata pronuntarea la o alta data decat cea din ziua judecatii ,de cate ori este legal sa se mai amane pronuntarea si care este termenul legal ca instanta sa se pronunte .... si apoi cel de redactare ...Va multumesc