Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Datorii catre RADET
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Datorii catre RADET

Buna seara! Unde pot afla daca blocul unde stau are datorii la RADET si la alte utilitati? Va multumesc!
Administratorul are obligatia sa va informeze asupra acestor aspecte.
trandafir2 a scris:

Administratorul are obligatia sa va informeze asupra acestor aspecte.

Si credeti ca se va inghesui cineva sa-i raspunda? M-as mira!
Puteti incerca printr-un cabinet de avocat o solicitare in acest sens direct catre RADET.
procmarci a scris:
Si credeti ca se va inghesui cineva sa-i raspunda? M-as mira!

Plecam de la premisa ca oamenii sunt corecti si isi respecta obligatiile.
Niciun raspuns nu ma multumeste! Nu pot sa va dau niciun aplauda sau recomanda!
Daca eu am indoieli cu rivire la activitatea celor de la asociatie, vi se pare ca ar fi de acord sa-mi zica mie sau sa-mi arate! de-abia fac ceva pt scara asta cu materiale furate de la cei cu reabilitarea blocului, pun bucati de geamuri pe la usile de la etaje si dvs imi spuneti sa ii intreb! "foarte"profesional

si chestia cu avocatul nu cred ca merge pt ca nu dispun de banii necesari pt a consulta un avocat. daca se face gratis ar fi bine, dar totusi nu cred.

oare cine isi mai respecta obligatiile? mai ales cei de la stat?

mentionez ca stau intr-un bloc de garsoniere, s-a facut o petitie in acest sens de catre o proprietara de la parter in care s-a precizat ca diversele cheltuieli de administratie si salarii sunt prea mari, dar se pare ca cineva de la administratie are pile cam mari pt ca au zis ca nu se intampla nimic ilegal la administratia blocului!!! in situatia in care acum 1-2 ani a plecat administratorul cu vreo 2 miliarde! deci probabil ca s-au invatat si astia sa fure!

de obicei trebuie sa punem partea negativa in fata, nu avem ce face, asa suntem noi romanii!!!

haller, utilizator
haller a scris:
Niciun raspuns nu ma multumeste!

Aveti dreptate, daca nu va gospodariti, daca nu va cereti drepturile ... blocurile vor ajunge ghetouri. Eu am tras un semnal de alarma de cate ori am avut ocazia. Administratorul este uns pe functie de catre proprietari, nu va convine despre el ... wind of change!

P.S. Intrebarea se adreseaza in scris catre administrator.