avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte si autorizatii necesare vanzare produse in targuri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte si autorizatii necesare vanzare produse in targuri

Salut! Vreau sa incep o mini-afacere! Deci,ce acte si autorizatii imi sunt necesare pentru a putea vinde in piete si targuri diferite produse (haine,produse agricole...) ?
Cel mai recent răspuns: Bodo87 , utilizator 06:41, 17 Septembrie 2013
Va infiintati o intreprindere individuala si va autorizati codurile caen:
- 4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produs
- 4781 - Comert cu amanuntul al produselor alimentare, bauturilor si produselor din tutun efectuat prin standuri, chioscuri si piete.
Detalii infiintare II aici:
- [ link extern ]
Bafta!
Va multumesc mult! Mai am o singura curiozitate: Imi puteti spune cam cat costa toata "operatiunea" asta?
Tot ceea ce tine de inmatricularea la registru comertului, de la rezervarea denumirii firmei la inregistrare ajunge la vreo 250 ron.
Inca odata va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc sa imi deschid o taraba cu haine prin targuri, piete. Vladis11 Vladis11 Doresc sa imi deschid o taraba cu haine prin targuri, piete, nu stiu de ce acte am nevoie. (vezi toată discuția)
Relatii infiintare i.i. gust gust Buna seara! as vrea sa infiintez o intreprindere individuala care sa aiba urmatoarele obiecte de activitate: - comert prin piete/targuri/oboare cu pasari ... (vezi toată discuția)
Cod caen ? utc utc Vreau sa desfasor activitate de comert, respectiv prin piete, targuri si oboare cu produse de morarit, adica vanzare de malai, tarate, hrana ptr. animale. La ... (vezi toată discuția)