Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte si autorizatii necesare vanzare produse in targuri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte si autorizatii necesare vanzare produse in targuri

Salut! Vreau sa incep o mini-afacere! Deci,ce acte si autorizatii imi sunt necesare pentru a putea vinde in piete si targuri diferite produse (haine,produse agricole...) ?
Va infiintati o intreprindere individuala si va autorizati codurile caen:
- 4789 - Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produs
- 4781 - Comert cu amanuntul al produselor alimentare, bauturilor si produselor din tutun efectuat prin standuri, chioscuri si piete.
Detalii infiintare II aici:
- [ link extern ]
Bafta!
Va multumesc mult! Mai am o singura curiozitate: Imi puteti spune cam cat costa toata "operatiunea" asta?
Tot ceea ce tine de inmatricularea la registru comertului, de la rezervarea denumirii firmei la inregistrare ajunge la vreo 250 ron.
Inca odata va multumesc!