Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Profesia juridica ideala!
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Profesia juridica ideala!

Buna ziua! Imi poate da cineva un sfat referitor la cea mai buna profesie juridica existenta?? Pentru mine cea mai buna profesie juridica ar trebui sa:
- fie obtinuta usor, cu un examen de admitere usor spre moderat
- sa ofere mari beneficii materiale, de preferat peste 1000 euro/luna
- sa nu implice prea multa munca zilnica
- sa nu fie necesara spaga sau alte prostii sau sa nu exista pericolul de a pierde postul din cauza la spagari si corupti

Cam acesta ar fi jobul ideal la care eu ma gandesc... :)) Daca aveti vreo idee nu ezitati sa postati... B-)
Vise placute!
Dl avocat ma asteptam la mai multe cunostinte din partea dvs... :beta:
Cea mai buna profesie este cea pe care o doriti.
Se spune ca ceea ce iti doresti se realizeaza in privinta profesiei.
Ve profesie va doriti?
Pai imi doresc o profesie care sa indeplineasca cerintele de mai sus cred... :) Dar din cele care le stiu eu din domeniul juridic niciuna nu se incadreaza!
V ati dat singura raspunsul se pare.
Orice profesie implica avantaje si dezavantaje si nu ma refer numai la profesiile juridice.
Orice profesie implica raspundere.
Cerintele dvs nu prea se incadreaza in nicio categorie.....
Important este sa va placa ceea ce faceti.. restul vine de la sine.....
Satisfactiile profesionale nu intotdeauna sunt urmate si de satisfactii..materiale....