Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda partii fara mutatie dintr-un conflict
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda partii fara mutatie dintr-un conflict

Cand politia vine la o solicitare la fata locului, cere cartile de identitate la cei in conflict si vede ca o parte nu are mutatie pe adresa la care au fost solicitati, poate sa o amendeze pe respectiva parte? Daca da, datorita carei legi?Multumesc.
Da,conform OUG 97/2005.