Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare pronuntare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare pronuntare

ªedinţe
Ora estimata: 08:30
Complet: C2 Civil Fond Funciar Minori-Familie am. pr.
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

Ora estimata: 08:30
Complet: C2 Civil, Fond Funciar, Minori şi Familie
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 01.10.2013
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 24.09.2013

am respectat citatia - am platit taxa de timbru am facut dovada de reprezentant (am cerut sa se judece in lipsa) si vad ca imi dau amanare... ce ar trebui sa fac?
cate amanari se pot da?
Nu trebuie sa faceti nimic. Cauza s-a judecat deja, nu este vorba despre o amanare a solutionarii cauzei ci o amanare a pronuntarii solutiei in cazua.
va multumesc! aveti idee de cate ori se poata amana pronuntarea?
Potrivit art. 396 C.p.c, În cazuri justificate, dacă instanţa nu ia hotărârea de îndată, pronunţarea acesteia poate fi amânată pentru un termen care nu poate depăşi 15 zile.
Dar in practica, pronuntarea poate fi amanata si de 4 ori...
va multumesc!
eu am o cauza la tribunal Bucuresti pentru care judele a dat amanare pronuntare a 4 a oara .