avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 368 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare pronuntare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare pronuntare

ªedinţe
01.10.2013
Ora estimata: 08:30
Complet: C2 Civil Fond Funciar Minori-Familie am. pr.
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

24.09.2013
Ora estimata: 08:30
Complet: C2 Civil, Fond Funciar, Minori şi Familie
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 01.10.2013
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 24.09.2013


am respectat citatia - am platit taxa de timbru am facut dovada de reprezentant (am cerut sa se judece in lipsa) si vad ca imi dau amanare... ce ar trebui sa fac?
cate amanari se pot da?
Cel mai recent răspuns: ContSters159316 , utilizator 12:23, 27 Noiembrie 2013
Nu trebuie sa faceti nimic. Cauza s-a judecat deja, nu este vorba despre o amanare a solutionarii cauzei ci o amanare a pronuntarii solutiei in cazua.
va multumesc! aveti idee de cate ori se poata amana pronuntarea?
Potrivit art. 396 C.p.c, În cazuri justificate, dacă instanţa nu ia hotărârea de îndată, pronunţarea acesteia poate fi amânată pentru un termen care nu poate depăşi 15 zile.
Dar in practica, pronuntarea poate fi amanata si de 4 ori...
va multumesc!
eu am o cauza la tribunal Bucuresti pentru care judele a dat amanare pronuntare a 4 a oara .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce sa fac? vladyoyo97 vladyoyo97 Am fost la proces in data de 15.05.2018 , iar la final mi-a zis sa verific pe portalul judecatoresc rezultatul sau va veni acasa in 30 de zile. Am verificat si ... (vezi toată discuția)
Ce sa fac? vladyoyo97 vladyoyo97 Am fost la proces in data de 15.05.2018 , iar la final mi-a zis sa verific pe portalul judecatoresc rezultatul sau va veni acasa in 30 de zile. Am verificat si ... (vezi toată discuția)
Daca se poate o lamurire la aceasta bataie de joc. zmihai58 zmihai58 In speranta ca se intelege din cele de mai jos, este vorba de un restant la intretinere care de doi ani nu a achitat un leu.unde pot depune o plangere. Nr. ... (vezi toată discuția)