Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Scutire de la serviciu pentru prezentarea la instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Scutire de la serviciu pentru prezentarea la instanta

Buna ziua. Trebuie sa ma prezint la un proces pe conflicte de munca dar eu in ziua respectiva trebuie sa fiu la serviciu. Am incercat sa imi iau concediu de odihna dar nu s-a aprobat si as vrea sa stiu daca exista alte modalitati de a ma prezenta in instanta fara a fii nemotivat la servici.
Multumesc.
Faceti cerere de invoire fara plata, respectand prevederile din Regulamentul de ordine interioara al firmei.
Anexati la cerere, copie dupa citatia primita de la tribunal.