Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligatii SRL-D
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligatii SRL-D

Buna ziua, am infiintat in iulie 2013 un SRL-D, la infiintare am anuntat OTIMMC despre infiintarea acesteia pentru a ne lua in evidenta.
Pana in prezent nu am avut deloc activitate, singurele chemtuieli le=am avut la infiintare si cu stampila, atat, in rest nimic, a stat firma in stand by, ce trebuie sa fac acum? Ce declaratii trebuie depuse acum la trimestru? Nu am declarat societatea inactiva, doar la infiintare am declarat ca nu voi avea angajati, va fi neplatitoare de TVA.
As dori sa srtiu ce trebuie sa raportez la OTIMMC si cand, si ce declaratii trebuie sa depun.
Multumesc anticipat de ajutor!
Nu ma poate ajuta nimeni?
Multumesc, deci inteleg ca neavand rulaje si angajati trebuie sa depun acum in octombrie declaratia 100. Atat deocamdata, si in ianuarie situatiile financiare anuale.
Am dreptate?
Multumesc frumos!