avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De ce Bucurestiul e vaduvit de AC si caldura ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De ce Bucurestiul e vaduvit de AC si caldura suficienta?

Aici aveti raspunsul si perspectiva"

[ link extern ] =
Cel mai recent răspuns: johnpescar , utilizator 14:49, 14 Octombrie 2013
Aici aveti cheia: In opinia sa, problemele se vor rezolva definitiv doar odata cu fuziunea ELCEN cu RADET
Nu este problema exitenta in intraga capitala
La noi in imobil este asigurata furnizarea concomitent ac+caldura non stop
MINCIUNA cu 60 grade agentul termic plecat din centrala, agentul pleaca cu 38-40 grade, declarat de un lucrator RADET (dar nu oficial ca nu avea voie!!).
Nu generalizez, eu vorbesc strict de zona in care locuiesc!!
Intradevar, am mari indoieli ca agentul termic pleaca la peste 50 de grade.

Apropo, chiar s-a pus in practica masura? adica dupa 10 seara nu mai este apa calda?
Inca nu am verificat, dar am probleme cu locatarii care imi reclama ca nu se pot imbaia din cauza apei care e departe de a fi ce trebuie.
Eu am fost norocoasa ca am prins apa buna dimineata, dar dupa-amiaza ii scade temperatura vizibil.
Iar caldura....ce sa mai vorbim? Noroc ca s-a mai incalzit afara.
Stau in sectorul 5.
In zona mea pana acum cateva saptamani chiar nu am avut probleme cu AC si caldura iarna. A fost din belsug.

Alte discuții în legătură

Calcul caldura jordella jordella Buna ziua, Am preluat o asociatie intr-un bloc nou care are centrala comuna de bloc, folosita pentru prepararea apei calde si incalzirea apartamentelor. ... (vezi toată discuția)
Debransare radet damxie damxie Buna ziua, as vrea sa va supun atentiei urmatoarea problema: am cumparat un apartament care are o centrala termica instalata, si care deocamdata functioneaza ... (vezi toată discuția)
Diferenta temperatura tur retur ContSters189595 ContSters189595 diferenta de temperatura dintr tur si retur este de peste 9 grade . este normal acest lucru? administratora afirma ca aceasta diferenta influenteaza ... (vezi toată discuția)