avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 316 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Depunere chitanta in original
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Depunere chitanta in original

Am platit o amenda penala la fisc.La judecatorie, mi-a cerut chitanta in original.
Asa se procedeaza?Eu vroiam sa pastrez originalul.Am facut si o copie legalizata dar nu mi-a acceptat-o
Cel mai recent răspuns: Francisc Gerber , Avocat 12:21, 10 Octombrie 2013
depuneti originalul si pastrati copia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura confirmarii de plata a unei amenzi auto - ilegala? Am si eu o intrebare. Nu este ilegal (si daca nu, nu ar trebui sa fie?) ca dupa plata unei amenzi auto sa trebuiasca sa trimiti prin posta chitanta si copia ... (vezi toată discuția)
Copie legalizata de pe un inscris din dosar DobraniciVioleta DobraniciVioleta Va rog mult sa ma ajutati cu urmatoarea lamurire. Am avut, in urma cu câţiva ani, un proces de fond funciar în cadrul căruia instanţa a dispus efectuarea ... (vezi toată discuția)
Am și eu o nedumerire. in aceasta perioada pregătesc dosarul ... beatlen beatlen Am și eu o nedumerire. In aceasta perioada pregătesc dosarul pt o succesiune. La notar mi au cerut hotărârea de divort in original. Stupoarea mea este ca ... (vezi toată discuția)