Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apararea unui drept real neintabulat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apararea unui drept real neintabulat

Bunza ziua,

Se pune urmatoarea problema:

A se judeca cu B pentru un imobil. Nu inregistreaza procesul in cartea funciara. A castiga procesul, dar in timpul procesului, B garantase in imprumut cu imobilul si este executat silit pentru acel imobil in favoarea unui tert, anume C.

C obtine imobilul la licitatie publica si isi intabuleaza dreptul asupra imobilului primul.

Cum se poate apara A fata de C?

Mentionez ca A este si a fost intotdeauna posesor al imobilului..

Cum se poate apara fata de C? ....respectiv in cazul in care acesta revendica imobilul sau isi cere drepturile asupra lui?

Multumesc

serbanmoga, utilizator