Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Seminar Avocatnet.ro - Procedura insolventei si ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Seminar Avocatnet.ro - Procedura insolventei si recuperarea de creante. Ghid practic si solutii juridice

Taxa de participare:
- 400 de lei + TVA/participant - pentru participantii care se inscriu pana la data de 01 mai 2009.
- 575 de lei + TVA/participant - pentru participantii care se inscriu dupa data de 02 mai 2009.

DISCOUNT!
Pentru 3 sau mai multe persoane din cadrul aceleiasi companii participante la eveniment se acorda o reducere de 10%.

Inscriere la seminar
Pentru inscrierea la Seminar, va invitam sa accesati pagina de mai jos:
www.seminariileavocatnet.ro/...

Programul seminarului din 12 mai 2009
Cum sa previi debitele neperformante?
Conditiile recuperarii unei creante
Cai de actiune ale debitorului
Procedura speciala a somatiei de plata. Biletul la ordin si cecul – implicatii juridice

11:45 - 12:15 - Sandwich Morning Coffee Break

Datorii la bugetul de stat – ghid de abordare
Forme de executare silita
Imposibilitatea recuperarii debitelor. Consecinte si proceduri
Prescrierea unei creante. Consecinte legale
Introducere in insolventa, reorganizare judiciara si faliment.
Deschiderea procedurii insolventei :
Cererile, fazele insolventei ;
Cuantumul creantei ;
Legea 85/2006 si Legea 64/1995

14:45 - 15:00 - Sweet Afternoon Coffee Break

Efectele deschiderii procedurii.
Primele masuri dupa deschiderea procedurii.
Anularea actelor frauduloase incheiate de debitor
Planul de reorganizare si desfasurarea procedurii de reorganizare judiciara.
Insolventa transfrontaliera.

Vorbitori:
Lorena Stoian - Avocat Partner, SCPA Deleanu Vasile - Avocati
Avocat Raul Mihu – Partener Voicu & Filipescu

Parteneri:
SCPA Deleanu Vasile - Avocati
Voicu & Filipescu
Hotel Rin Grand
LionHouse.ro
Admin, administrator