Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... S-a dat o ordonanta ptr pensionare valabila 2 luni?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

S-a dat o ordonanta ptr pensionare valabila 2 luni?

am auzit ca s-a dat o ordonanta ca se pot pensiona persoanele care au varsta + stagiu de cotizatie=80, este adevarat?
Nu s-a dat nicio astfel de Ordonanta.
multumesc!
Nu se poate da o astfel de lege, ar fi o discriminare fata de cei care au iesit inainte la pensie sau care vor iesi dupa aceasta lege in conditiile actualei legi.
Orice este posibil, chiar daca nu ne place noua .

Nu ar fi pentru prima data cand se zvoneste de o asa-zisa reglementare in domeniu.