avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concediu medical in somaj
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concediu medical in somaj

O persoana este in somaj din 10.08.2013 Va rog sa-mi precizati cat ar primi pe un concediu medical 75% de 3 zile in octombrie avand urmatoarele venituri anterioare lunii concediului:
1) luna sept ( somaj ) =643 lei,
2) luna aug( somaj ) = 498 lei,si a incasat parte salarii compensatorii = 4600 lei net
3) luna iulie a incasat parte salarii compensatorii= 24000lei(net)
4) luna iunie (angajat ) salariul brut 3640lei(incasat in iulie)
5)luna mai (angajat) salariu brut 3640 lei
6)luna aprilie (angajat) salariu brut 3640 lei

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Concediu medical SalavastruRamona SalavastruRamona Buna ziua! Sunt insarcinata in 23 saptamani si as dori sa aflu cati bani trebuie sa iau pe concediu medical pe toata luna. Mentionez ca in ultimile 6 luni am ... (vezi toată discuția)
Plata concediului medical Butincu Elena Butincu Elena Bună ziua.Ma poate ajuta cineva cu calcularea indemnizațiilor pt concediile medicale? Din octombrie 2016 pana în august 2017 am fost în CC, venit net ... (vezi toată discuția)
Calcul eronat cm cezy cezy Buna seara, Va rog sa ma ajutati sa calculez salariul net pt luna ianuarie 2018 in care am fost in CO 1 zi si am avut 4 zile CM in perioada 26-31.01.2018,cod ... (vezi toată discuția)