Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces si amenda in paralel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces si amenda in paralel

Buna ziua!

Am intentat proces pe conflicte de munca fostului angajator.
In acelasi timp, am formulat o plangere catre ITM, si s-a aplicat o amenda fostului angajator, amenda care a fost contestata, dar plangerea impotriva amenzii a fost respinsa ca neintemeiata.
Din datele de pe portal, nu vad sa se fi facut recurs.
Avand in vedere ca ITM a sanctionat fostul angajator, si ca plangerea impotriva amenzii a fost respinsa, cum as putea aduce la cunostinta instantei, ca si proba, acest lucru?
In dosarul plangerii impotriva amenzii, exista acte doveditoare de la ITM, pe baza carora s-a dat amenda, prin urmare cred ca mi-ar fi de mare ajutor aceste informatii, daca as stii cum sa le aduc la cunostinta instantei.
Consider o proba in plus in favoarea mea, faptul ca plangerea impotriva amenzii a fost respinsa ca neintemeiata.

Ma poate sfatui cineva ce si cum as putea face?
sake, utilizator
doar să solicitați instanței să solicite acte din dosar.
Pai nu stiu ce acte sunt in dosarul angajatorului vs ITM, am fost citat doar ca martor.