avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Va rog urgent---EROARE D394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Va rog urgent---EROARE D394

Va rog...urgent am nevoie de ajutor ca nu stiu ce sa fac. La decl 394 imi da umr eroare :

Au fost identificate urmatoarele ERORI:
E: op1 (13) sectiune op11 (1)
eroare atribut: codPR: valoarea '10019099' nu se afla in lista
E: op1 (13) sectiune op11 (2)
eroare atribut: codPR: valoarea '100300' nu se afla in lista
Cel mai recent răspuns: gina.lucia , utilizator 10:58, 25 Octombrie 2013
verificati daca aveti instalata ultima versiune de validator (din 23.10) si verificati daca aveti noile coduri caen cf ultimelor modificari. Detalii gasiti aici: [ link extern ]
succes
am descarcat declaratia de pe site-ul anaf in format pdf si acolo imi apar codurile vechi. Nu stiu de unde sa iau o decl in format pdf actualizata. Am mai cautat si pe ale site-uri
versiunea 1.2.0/23.10 trebuie sa contina noul nomenclator pentru cereale. nu stiu ce sa spun... consultati casuta "versiuni" din stanga sus
am gasit...MULTUMESC!!...am depus cu bine. Acum ma intreb daca are ceva faptul ca au ramas si acelea care au erori. Banuiesc ca se ia in cosniderare doar ultima depusa (care este fara erori)
raman doar cele valide, fara erori; cele pentru care primiti si recipisa
Ultima modificare: Vineri, 25 Octombrie 2013
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Despre decl.112 ndan57 ndan57 Buna ziua, la transmiterea decl.112 on-line se mai genereaza acel fisier html. care-l listam si depuneam la ghiseu?. la ce adresa putem verifica daca decl. a ... (vezi toată discuția)
Revisal + erori la transmitere on-line d112 BICOS BICOS pentru transmitere revisal trebuie doar o dec. interna de numire care cumva trebuie inregistrata la itm? imi apar erori la folosire certif, digital ptr.112 ... (vezi toată discuția)
D100 ndeea ndeea Am descarcat si depus ieri 24.07.2018 formularul D100 pentru impozit micro de 1% si doar azi 25.07.2018 am reusit sa descarc recipisa in care mi-a aparut ... (vezi toată discuția)