Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Va rog urgent---EROARE D394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Va rog urgent---EROARE D394

Va rog...urgent am nevoie de ajutor ca nu stiu ce sa fac. La decl 394 imi da umr eroare :

Au fost identificate urmatoarele ERORI:
E: op1 (13) sectiune op11 (1)
eroare atribut: codPR: valoarea '10019099' nu se afla in lista
E: op1 (13) sectiune op11 (2)
eroare atribut: codPR: valoarea '100300' nu se afla in lista
verificati daca aveti instalata ultima versiune de validator (din 23.10) si verificati daca aveti noile coduri caen cf ultimelor modificari. Detalii gasiti aici: [ link extern ]
succes
am descarcat declaratia de pe site-ul anaf in format pdf si acolo imi apar codurile vechi. Nu stiu de unde sa iau o decl in format pdf actualizata. Am mai cautat si pe ale site-uri
versiunea 1.2.0/23.10 trebuie sa contina noul nomenclator pentru cereale. nu stiu ce sa spun... consultati casuta "versiuni" din stanga sus
am gasit...MULTUMESC!!...am depus cu bine. Acum ma intreb daca are ceva faptul ca au ramas si acelea care au erori. Banuiesc ca se ia in cosniderare doar ultima depusa (care este fara erori)
raman doar cele valide, fara erori; cele pentru care primiti si recipisa
george-neagu, moderator