Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DESPRE DECL.112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DESPRE DECL.112

Buna ziua, la transmiterea decl.112 on-line se mai genereaza acel fisier html. care-l listam si depuneam la ghiseu?.
la ce adresa putem verifica daca decl. a fost depusa/validat/primita?, deoarece mie mi-a validat decl.dar nu a mai generat acel fisier html., nu stiu daca in aceasta situatie mai genereaza acel fisier si in acest caz dupa ce numar verificam daca a fost validata deoarece la dep. la ghiseu ne da un numar de inregistrare dar la dep. on-line nu obtinem nici un numar de inreg. multumesc.#-o
ba da si la depunerea declaratiei on line primiti un nr de inregistrare se genereaza nr de inrtegistrare trebuie sa consultati recipisa dupa 1 minut de la depunerea declaratiei on line si salvati recipisa acolo apare un numar de inregistrare pe care trebuie sa il notati si sa verificati ulterior daca a fost preluata corect!
verificarea depunerii declaratiei si eventualele erori de prelucrare le vizualizati pe site-ul www.anaf.ro/StareD112/, in acelasi caz procedati si pentru verificarea declaratiilor depuse la ghiseu acel numar care il obtineti pe declaratie il puteti verifica la adresa care v-am dat-o mai sus!
Succes!
dupa ce am terminat de complectat am "apasat" butonul validare, a aparut ca a fost validata cu succes si ca se va genera un fisier dec.unic...etc....nu l-am gasit #-onici pe desktop nici unde.., am semnat , am validat semnatura token-ul era conectat.....si nimic.
dupa un timp am mai complectat o decl. la fel si totul a fost la fel...ma asteptam sa mi se spuna ca decl. a mai fost complectata/depusa etc..dar tot nimic...nu a aparut nici o recipisa....multumesc...#-o
apelati la unu' care "le are" cu computeru':))
Mu;tumesc si sa traiti bineeeee....=D>......