Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Instructiuni de lucru recipient sub presiune umplut cu ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Instructiuni de lucru recipient sub presiune umplut cu azot

Buna ziua,

Ma puteti ajuta, va rog, cum pot sa concep o intructiune de lucru pentru utilaj care are in compozitia lui recipient sub presiune umplut cu azot?

Va multumesc.
Utilajul nu are carte tehnica?
are carte tehnica, dar este in limba germana si momentan nu am unde sa traduc :(
Solicitati vanzatorului instructiuni de lucru in limba romana sau engleza.
O sa incerc sa i-au legatura cu producatorul sa le cer in engleza instructiuni

Multumesc,
Sunt curios cum s-a facut ISCIR-ul la acest recipient daca nu detine carte tehnica in limba romana.