Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Activitatea de transporturi; TVA
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Activitatea de transporturi; TVA

am un srl infiintat in Romania, activitatea este transporturi , dar activitatea se desfasoara in strainatate adica transport marfa unui client din Italia catre alte tari, nu am punct de lucru acolo. Este necesar sa deschid punct de lucru sau filiala acolo? sau se face in baza unui contract de prestari seervicii? am voie? imi spunea cineva ca daca tai facturi sub 10000 euro nu este nevoie sa deschid filiala acolo. cum este pana la urma?
si cand tai factura ce scriu la tva? si firma respectiva este platitoare de tva 21%