avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Taxa de reziliere contract operatori telefonie mobila
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Taxa de reziliere contract operatori telefonie mobila

Buna ziua,

As dori sa reziliez un abonament de telefonie mobila, inainte de expirarea contractului, insa mi s-a spus ca trebuie sa platesc o taxa de 200 lei.
Stiam ca la un moment dat se tot discuta, despre o lege, cum ca nu au voie sa faca asa ceva, si ca noi consumatorii, putem renunta oricand la servicii.
Daca sunteti amabili sa ma lamuriti si pe mine, v-as fi foarte recunoscatoare. Orice informatie este bine venita.

Va multumesc.
O zi frumoasa.
Andra
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 12:33, 28 Octombrie 2013
Pentru a analiza varianta favorabila dvs,studiati cu atentie contractul negociat si asumat cu operatorul de telefonie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua astăzi am vrut să renunț la un abonament de telefonie ... Anaiftime Anaiftime Bună ziua astăzi am vrut să renunț la un abonament de telefonie mobilă încheiat în anul 2018. Mi s-a spus că nu se poate deoarece în 2022 iulie a fost ... (vezi toată discuția)
Incapatanarea unui angajat de a rezilia un contract. o_blonda o_blonda Buna ziua, As vrea sa aflu si eu parerea DV. legata de urmatoarea situatie. Acum 3 luni am decis sa reziliez contractul de internet mobil. Am fost la ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract internet gheiancu_47 gheiancu_47 vreu sa reziliez contractul la internet dar vreau sa pastrez telefonul fix se poate ?? (vezi toată discuția)