Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Taxa de reziliere contract operatori telefonie mobila
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Taxa de reziliere contract operatori telefonie mobila

Buna ziua,

As dori sa reziliez un abonament de telefonie mobila, inainte de expirarea contractului, insa mi s-a spus ca trebuie sa platesc o taxa de 200 lei.
Stiam ca la un moment dat se tot discuta, despre o lege, cum ca nu au voie sa faca asa ceva, si ca noi consumatorii, putem renunta oricand la servicii.
Daca sunteti amabili sa ma lamuriti si pe mine, v-as fi foarte recunoscatoare. Orice informatie este bine venita.

Va multumesc.
O zi frumoasa.
Andra
Pentru a analiza varianta favorabila dvs,studiati cu atentie contractul negociat si asumat cu operatorul de telefonie