Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lnlocuire angajat plecat in concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lnlocuire angajat plecat in concediu fara plata

Daca un angajat este plecat 35 de zile calendaristice in concediu fara plata, in locul lui poate fi incadrat pe perioada determinata o alta persoana?(fara concurs sau examen).
Sau trebuie sa afisam anuntul de concurs conform HG 286/2011 cu 30 de zile lucratoare inainte de data desfasurarii concursului?
Fara concurs sau examen in sectorul bugetar nu se pot face angajari.