Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie

Buna ziua,

vineri 25.10.2013 am facut cerere de demisie cu acordul partilor incepind cu data de 03.11.2013. Nu am primit inca nici un raspuns. In cat timp sunt obligati sa-mi dea un raspuns.

MULTUMESC
In acest sens, angajatorul nu are nicio obligatie de a renunta la preaviz chiar daca dvs va doriti asa ceva.
Mergeti la structura de resurse umane si verificati rezolutia pe care o aveti pe documentul depus. Daca angajatorul a fost de acord cu renuntarea la termenul de preaviz, acest lucru trebuie sa se regaseasca scris pe demisia dvs.