avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1824 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj concediere colectiva
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj concediere colectiva

Buna!
Sunt o persoana care beneficiez de concediere colectiva si beneficiez de ordonanta 36/2013.
Media venitului mediu net pe ultimele 3 luni este de 1300 lei, iar la in calcul estimativ indemnizatia de somaj este de 570 lei net.
Intrebarea mea este: Voi incasa net 1300 lei (570 somaj + 730 venit de completare) sau la acea suma de 1300 lei net se vaor aplica impozite si obligatii conform legii si voi primi net o suma mai mica?
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Venit completare ciubix ciubix Buna ziua.Va rog frumos sa imi precizati daca dupa terminarea perioadei de somaj care acum este compusa din somaj + venit de completare, suma incasata este ... (vezi toată discuția)
Plati compensatorii si pfa mjjj mjjj Am fost disponibilizat de la posta. In situatia in care imi deschid un PFA si inchei un contract cu o Primarie mai beneficiez de somaj, venit lunar de ... (vezi toată discuția)
Disponibilizari cfr marjordy marjordy Am mari nelamuriri in legatura cu calculul indemnizatiei de somaj si a venitului lunar de completare. Am lucrat la S.N.C.F.R. incepand cu anul 1990 si pana la ... (vezi toată discuția)