Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Concesionar decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Concesionar decedat

buna ziua!va retin atentia cu urmatoarea problema:in ce conditii poate sotia unui concesiunar ce avea contract de concesiune cu Primaria sa preia acest contract dupa decesul sotului!ce acte ii trebuie,sau ce trebuie sa faca Primaria?multumesc mult pt.raspunsuri!cu stima,cornelia radoi!
Mergeti la notar si va informeaza daca nu exista neintelegeri intre mostenitori.
Se va dezbate mostenirea.
Depinde si care este obiectul contractului de concesiune si ce clauze sunt in acel contract.
Intr-adevar, concesiunea nefiind translativ de proprietate pot exista anumite probleme juridice de natura contractuala.
Vedeti ce spune notarul dupa ce vede actele.