Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... WC in curte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

WC in curte

buna ziua constructia unui wc. fara fundatie sau platforma din beton necesita autorizatie de constructie ? mentionez ca: cabina wc-ului este mobila .
Constructie demontabila? Ce fel de wc e, vidanjabil? Unde e bazinul, inclus in cabina?
este vorba despre o groapa sapata iar peste aceasta amenajata o cabina care oricand se poate muta.
vasile1312 a scris:

este vorba despre o groapa sapata iar peste aceasta amenajata o cabina care oricand se poate muta.
ma pot folosi oare de art. 11 lit.m din legea 50/1991

Si materiile... de diverse culori ajung direct in pamant? Ca o reclamatie la mediu o sa va usture... asa ceva nu se face, deja constructia lui fara autorizatie nu mai e relevanta.
Oricum, v-ar trebui autorizatie, cum mutati groapa?