avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... WC in curte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

WC in curte

buna ziua constructia unui wc. fara fundatie sau platforma din beton necesita autorizatie de constructie ? mentionez ca: cabina wc-ului este mobila .
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 09:21, 6 Noiembrie 2013
Constructie demontabila? Ce fel de wc e, vidanjabil? Unde e bazinul, inclus in cabina?
este vorba despre o groapa sapata iar peste aceasta amenajata o cabina care oricand se poate muta.
vasile1312 a scris:

este vorba despre o groapa sapata iar peste aceasta amenajata o cabina care oricand se poate muta.
ma pot folosi oare de art. 11 lit.m din legea 50/1991


Si materiile... de diverse culori ajung direct in pamant? Ca o reclamatie la mediu o sa va usture... asa ceva nu se face, deja constructia lui fara autorizatie nu mai e relevanta.
Oricum, v-ar trebui autorizatie, cum mutati groapa?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dejectii de la animale depozitate langa casa mea mihaela.ciuca mihaela.ciuca Buna ziua. Am si eu o problema cu vecinii: -mai intai ei si-au construit casa la cca 60cm fata de limita de proprietate pe care mai apoi au si mutat-o cu 1.2 ... (vezi toată discuția)
Am primit o reclamatie xcassius xcassius Buna ziua. Am primit o reclamatie azi de la un vecin in legatura cu constructia casei mele . M-am apucat sa sap fundatia casei ( fara a turna beton ) ... ... (vezi toată discuția)
Mediu Constantin-Sinel MARIN Constantin-Sinel MARIN Buna ziua! A. Vecinul meu depoziteaza fecale umane in aer liber, intr-o groapa in pamant (nebetonata). Am rugamintea sa ma ajutati cu cateva prevederi ... (vezi toată discuția)