Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii profesie liberala. cheltuielile deductibile?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

profesie liberala. cheltuielile deductibile?

Sunt sigur ca de subiectul asta trebuie sa fie interesate destul de multe persoane.
CARE SUNT CHELTUIELILE DEDUCTIBILE PENTRU AVOCATII COLABORATORI DE EXEMPLU? AR FI FOARTE BINE SA SE STIE CARE SUNT ACESTEA PENTRU A SE EVITA EVENTUALELE PROBLEME ATUNCI CAND VINE "CONTROLUL".
Multumesc anticipat.
Cheltuielile deductibile sunt cele necesare pentru exercitarea profesiei, cu titlu de exemplu, contributiile la Barou si Casa de pensii, asigurararea de raspundere profesionala, chelruieli pentru spatiul unde functioneaza biroul, pentru autoturism, telefon, achixtionarea de rechizite, carti, publicatii juridice etc. Numai ca la stabilirea acestor cheltuieli deductibile exista o mare diferentiere de la o AQdministratie financiara la alta.