Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Exista lege sau ordonanta echivalenta cu L284 dar ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Exista lege sau ordonanta echivalenta cu L284 dar anterioara anului 2010?

Buna seara,
Sunt interesat daca exista vreo lege sau ordonanta echivalenta cu L284/2010 (uniformizarea drepturilor salariale) intrata in vigoare inainte de anul 2009?

Banuiesc ca fiind intrati in 2007 in UE aceste legi ar trebui sa fie intrate in vigoare anterior anului 2009, dar nu stiu cum sa caut acul in carul cu fan.
Va multumesc!
elena138, utilizator
Legea nr.284 din 28 decembrie 2010 - privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice a abrogat:
O.U.G. nr.17/2004 privind utilizarea veniturilor proprii obţinute de instituţiile şi unităţile de învăţământ care organizează pe lângă acestea activităţi finanţate integral din venituri proprii

Legea nr.214/2004 pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 17/2004 privind utilizarea veniturilor proprii obţinute de instituţiile şi unităţile de învăţământ care organizează pe lângă acestea activităţi finanţate integral din venituri proprii

Legea nr.330/2009 Lege-cadru privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice

O.U.G. nr.1/2010 privind unele măsuri de reîncadrare în funcţii a unor categorii de personal din sectorul bugetar şi stabilirea salariilor acestora, precum şi alte măsuri în domeniul bugetar

Legea nr.330/2009 Lege-cadru privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice a abrogat, printre altele, :

Legea nr.154/1998 privind sistemul de stabilire a salariilor de bază în sectorul bugetar şi a indemnizaţiilor pentru persoane care ocupă funcţii de demnitate publică

O.U.G. nr.24/2000 privind sistemul de stabilire a salariilor de bază pentru personalul contractual din sectorul bugetar
[ link extern ]