Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Rog raspuns urgent - interpretare tip solutie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Rog raspuns urgent - interpretare tip solutie

O cunostinta urma sa aiba maine proces la Trib. Bucuresti. Pe portal, apare scris:
Ora estimata: 08:30
Complet: C5 - CA
Tip solutie: Termen preschimbat
Solutia pe scurt:
Document:

Ora estimata: 08:30
Complet: C5 - CA
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt:
Document:
Sa inteleg ca procesul de maine s-a amanat pt 18.04.2013? E din Iasi si ar insemna o deplasare inutila la Bucuresti.
Multumesc!
exact, 18.04.2014
Multumesc! E ciudat cum au dat solutia de astazi, 14.11. pt maine 15.11.
:) Nici gând să fie termen în aprilie 2014!

Dosarul a avut prim termen în aprilie 2014. Acest termen a fost preschimbat la cererea unei părţi sau din oficiu, fixându-se termen 15.11.2013. Completarea câmpului "tip soluţie" din data de 15.11.2013 este o eroare. O soluţie pronunţată înainte de termen este o absurditate.
Gabriela Pintea, Consilier juridic