Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Tabel creditori
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Tabel creditori

Cum pot verifica tabelul creditorilor intocmit pentru un fost angajator care a solicitat falimentul in luna iunie 2013 ?
mergeti la dosarul cauzei, la Tribunal si cereti sa il studiati. Gasiti tabelul acolo, in dosar, printre miile de pagini.
sau, puteti sa il solicitati administratorului judiciar/lichidatorului. acesta a intocmit tabelul, pentru angajatorul dvs.
Lichidatorul judiciar nu comunica nimic. Ne-a trimis la Tribunal sa verificam la dosar. De la Tribunal am fost trimisi inapoi la lichidatorul judiciar, pe motiv ca nu avem dreptul de a studia dosarul. Noi suntem fosti salariati, pe care angajatorul nu i-a declarat in tabelul creditorilor. Cand am aflat de faliment, ne-am prezentat la lichidatorul judiciar si ne-am solicitat drepturile banesti.
Consultati Buletinul procedurilor de insolventa, se publica in B.P.I. tabelele creditorilor.
Eu nu reusesc sa gasesc tabelul in BPI. Va dau datele si poate ma ajuta cineva mai descurcaret : SC UPG SECURITY SRL , nr.dosar 22882 / 3 din 2013 .
Va multumesc anticipat.
Chiar nimeni ?