Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Executare silita

buna seara , anul asta mi-a venit o executare silita ( datorita unui contract facut de un var de-al meu cu o firma de leasing unde eu am fost trecut pe biletul la ordin ca avalist ) , i-am facut o plangere penala acestuia pentru inselaciune , acum au venit cei de la DNA peste el ...( el avand mult mai multe probleme de evaziune , cecuri fara acoperire , neplata TVA , credite de milioane de euro ...etc .) nu pot sista cumva poprirea de pe salariul meu daca acest domn e urmarit penal ?
in cazul in care nu mai am loc de munca si nu am nici un bun pe nume , ce se intampla daca nu mai au de unde sa imi opreasca bani cei de la executor ? va multumesc
Nu se intampla nimic daca nu au ce sa execute, nu au ce sa execute, nu exista inchisoarea datornicilor.