Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere

Bunaziua as dori sa intreb si eu ceva , mama mea a fost concediata in timpul concediului medical ulterior ea a dat in judecata societatea unde a lucrat si a cistigat procesul cu societatea , a cistigat plata salarilor de cind a fost disponibilizata , itrebarea mea este daca a cistigat plata salarilor ieste ca si cum ar fi lucrat consecutiv deci are acelasi drepturi as dori sa stiu daca acesta include inclusiv concediul de odihna si prime multumesc
Anularea deciziei de concediere inseamna ca mama dvs are in continuare calitatea de salariat pana la incetarea raporturilor de munca.

Potrivit Codului muncii, un salariat are dreptul la concediu de odihna anual, precum si alte drepturi prevazute de lege sau de contractele colective de munca aplicabile.