avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru

am facut cerere la judecatorie pentru a fi scutit de taxa de timbu ,cererea este depusa de luna trecuta si pana in momnetul de fata nu am primit nici un raspuns

as vrea sa stiu de la dumnevoastra in cat timp pot primi raspunsul de la judecatorie , sa stiu daca o o sa fiu scutit de taxa sau nu ?

am auzi ca exista o noua lege si de asta se poate sa dureze mai mult , este adevrat ?


va multumesc
Ultima modificare: Duminică, 24 Noiembrie 2013
rotarualin, utilizator

Alte discuții în legătură

Taxa prima imatriculare bn01rnh bn01rnh Buna ziua Am o nelamurire si sper sa gasesc raspunsul aici. In decembrie 2007 am imatriculat o masina adusa din afara tarii. Am aflat acum cateva zile ca ... (vezi toată discuția)
Etape procedurale prealabile intr-o plangere penala carasclaudiu carasclaudiu Buna ziua. Am facut si depus la parchetul de pe langa judecatorie o plangere penala! Am fost chemati cei implicati (eu, invinuitul si 3 martori) la politie ... (vezi toată discuția)
Succesiune TANASENASTASA TANASENASTASA cat dureaza o repunere pe rol intr-un proces de succesiune?avocatul a facut o cerere de repunere in iulie dar nu se gaseste la tribunal si acum a facut ... (vezi toată discuția)