Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Expropriere bun inalienabil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Expropriere bun inalienabil

Buna ziua,

Buna ziua, se poate aplica exproprierea unui bun inalienabil. prin vointa partilor, respectiv declarat inalienabil printr-o clauza de inalienabilitate? Altfel?
Se poate.
Care este exact scopul urmarit? Ca eu nu prea vad rostul intrebarii, logica, imi scapa.