Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... O noua ordonanta - detasare de la un institut la altul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

O noua ordonanta - detasare de la un institut la altul

Buna ziua
va rog sa-mi spuneti cum se numeste ordonanta de guvern care am inteles ca s-a dat luna aceasta in care nu mai poti sa iti faci detasarea de la un institut la altul(e vorba de munca la stat in care puteai sa iti faci detasarea pe o perioada determinata de la o institutie la alta fara concurs si am inteles ca sa dat ceva ordonanta luna aceasta care anuleaza acest lucru dar pe o perioada determinata)
va multumesc
Nu cunosc sa existe un astfel de text de lege in vigoare.