avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 448 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Radiere firma si vanzare casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Radiere firma si vanzare casa de marcat

Buna seara,
Sunt in procedura de lichidare a unei firme( srl), am trecut de etapa 1, si urmeaa sa demarez etapa 2.
Am si casa de marcat pe firma, si doresc sa o vand.

Cand o pot defiscaliza si vinde : acum, inainte de etapa 2 a radierii sau numai dupa ce am o rezolutie de la ONRC prin care se atesta ca firma a fost inchisa?

Multumesc mult !

Alte discuții în legătură

Defiscalizare casa de marcat - inchidere firma off_ro off_ro Am dizolvat o firma recent si urmeaza peste o saptamana depunerea actelor pentru radiere (este un SRL). La un punct de lucru inchis acum (la dizolvare), am ... (vezi toată discuția)
Reluare activitate bandi2 bandi2 buna. am avut un mag naturist, si acum 10 zile am suspendat activitata.ntre timp,am gasit un asociat, cu spatiu, si as vrea sa reiau activitatea,dar cu 2 ... (vezi toată discuția)
Vanzare casa de marcat defiscalizata dc63 dc63 Am functionat o vreme pe o firma, pe care ulterior am radiat-o.Inainte de radiere am intrebat la firma care comercializeaza casele de marcat la noi in oras ... (vezi toată discuția)