Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare termen judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare termen judecata

Buna ziua, as dori sa stiu care sunt motivele care sunt acceptate pentru amanarea primului termen de judecata, stiu ca pentru angajare aparator, mai sunt si altele? Sunt in imposibilitate de prezentare
Faceti o cerere de amanare aratand motivele reale pentru care nu puteti fi prezenta la respectivul termen.
O alta modalitate este de a formula si depune o cerere prin care solicitati judecarea si in lipsa.
ing. Ioan Ciobanu