avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare termen judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare termen judecata

Buna ziua, as dori sa stiu care sunt motivele care sunt acceptate pentru amanarea primului termen de judecata, stiu ca pentru angajare aparator, mai sunt si altele? Sunt in imposibilitate de prezentare
Cel mai recent răspuns: Ioan Ciobanu , Expert judiciar 21:34, 5 Decembrie 2013
Faceti o cerere de amanare aratand motivele reale pentru care nu puteti fi prezenta la respectivul termen.
O alta modalitate este de a formula si depune o cerere prin care solicitati judecarea si in lipsa.
ing. Ioan Ciobanu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neprezentare sau...amanare ursu1 ursu1 ce se poate intampla daca nu ma prezint la procesul de incredintare minor la primul termen? cum as putea face sa nu ma prezint legal? multumesc (vezi toată discuția)
Consecinte neprezentare una din parti la divort de comun acord fds fds In prezent, eu si sotia avem primul termen de judecata la inceputul lui aprilie 2011.Cererea de divort am semnat-o si inaintat-o de comun acord presedintei ... (vezi toată discuția)
Termen amanare victor11 victor11 Buna ziua. In data de 26 ian 2011 am termen intr-un proces civil la care nu ma pot prezenta din cauza faptului ca la aceeasi data am de sustinut un examen ... (vezi toată discuția)