Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Se recomanda sediu social de inchiriat in perioada ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Se recomanda sediu social de inchiriat in perioada urmatoare?

Buna ziua,

Doresc sa imi deschid o firma si sunt in dubii legat de sediu social.
Am inteles ca se vor scumpi impozitele pentru casa unde firma are sediu social si nu stiu daca este mai rentabil sa inchiriez un sediu social sau sa platesc impozitul. Astept un raspuns.

Va multumesc!
Cat se poate scumpi impozitul ca sa renteze inchirierea unui alt imobil, deci raspunsul este in sensul stabilirii sediului social in imobilul dumneavoastra, intre altele nu am auzit nimic din ce spuneti dumneavoastra legat de scumpiri.
Momentan e un zvon care circula si pe la stiri sau obisnuia sa circule acum cateva luni si de aceea sunt un dubii. La cum decurg lucrurile la noi ma pot astepta oricand la o scumpire astronomica a impozitelor. Va las mai jos un link cu stirea despre care va spuneam:

[ link extern ]
Logica mea e simpla.......