Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Rectificativa in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Rectificativa in REVISAL

Buna dimineata,
Va rog sa-mi spuneti cum pot modifica in Revisal articolul cu care am inchis contractele de munca din art.55 b in art.173
Stiu ce inseamna art.173 ,a fost o interpretare gresita a contractului dintre cele doua firme si acum se cauta solutii ,daca sunt
#-o
Prin corectie.

Operatia de corectie incetare contract se poate face apeland butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte", subsectiunea "Incetare":

Se selecteaza din lista contractul pentru care se doreste a fi corectata incetarea si se apasa butonul "Continuare".

Se modifica datele dorite si se apasa butonul "Continuare > >" pentru a accesa urmatorul ecran cu informatii.

Se salveaza datele corectate si apoi se genereaza fisierul care se va depune/transmite la ITM.
va mai rog sa-mi spuneti daca are importanta data incetarii contractelor,adica 29 noiembrie13 si corectia o fac azi
Nu are nicio importanta ca faceti astazi corectia, insa data trebuie sa fie tot 29.
Nici nu stiti cat de mult va multumesc
Multumesc
AdiCov
Buna ziua,
Am o intreabare la dvs. referitoare la revisal. S-a transmis un revisal gresit si anume: a inregistrat demisia angajatului pe langa modificarea facuta. Trebuie repus pe pozitia de "Activ" angajat asa cum spune in revisal. Cum se procedeaza? Se face tot o corectie?

Multumesc anticipat.