avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce se intampla cu casa de marcat pe perioada ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce se intampla cu casa de marcat pe perioada suspendarii unei Intreprinderi Individuale ?

Cunosc faptul ca nu se mai pot emite facturi, face plati/cheltuieli in numele Intr. Individuale.
Cum trebuie procedat in cazul suspendarii I.I cu casa de marcat, perfect functionala ( s-au emis b.f ) ?
Dar in momentul reluarii activitatii?

Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Chitanta persoana fizica stelporis stelporis Din necunostinta am emis o factura si chitanta pentru servicii de cazare unei persoane fizice si am luat o amenda de 20000 lei deoarece nu am emis b.f. si am ... (vezi toată discuția)
Plata card emitere bon fiscal? LazarAlinaMihaela LazarAlinaMihaela Buna ziua, am un coafor si am avut o \\\\\\"mica problema\\\\\\" cu un client. Practic domnul a achitat cu cardul acum o saptamana plata unor servicii care ... (vezi toată discuția)
Factura incompleta ContSters83715 ContSters83715 daca un client da banii dar refuza sa primeasca si sa dea detalii pentru factura si chitanta si nu stim decat numele si prenumele , cum procedam la ... (vezi toată discuția)