Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succcesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succcesiune

Buna ziua

Am semnat renuntarea la drepturile mele dupa mama in favoarea fratelui meu .
Exista o modalitate de a anula acest lucru.
Eventual o perioada in care se poate face acest lucru (de ex:24h)fara alte implicatii.
Multumesc
puteti revoca declaratia de renuntare DACA va aflati in termenul legal de optiune succesorala si DACA mostenirea nu a fost acceptata deja de alt mostenitor. (art.1123 NCC "Revocarea renuntarii " )
Care e situatia concreta, de ce v-ati razgandit?