Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Raportare achizitie de servicii intracomunitare ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Raportare achizitie de servicii intracomunitare Decl.300 si 390.

Achizitionat bilet de avion ,furnizor din Ungaria,cod valid,de o firma din Romania,cod valid,inreg.in ROI.Data facturii 02.12.2013,(fara TVA),data platii 30.11.2013(fara proforma sau factura de avans).In ce luna se raporteaza in Decl.300 respectiv 390 ?Va multumesc anticipat!
pai daca plata este in nov, trebuie sa raportati maxim in dec ( daca nu vine factura in dec faceti autofactura)
Dar aveti pe dec = raportare in dec termen 25.01